МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Рідна мова – це міцний ланцюжок, який об’єднує людей. Учені доводять, що нація може втратити територію, незалежність, військову могутність, проте, зберігши мову, народ забезпечує собі гідне життя й майбутнє процвітання.

Саме тому кожного року 21 лютого уся планета святкує Міжнародний день рідної мови. Це свято запровадили 1999 року згідно із тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

З цієї нагоди в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка студенти факультету української філології та журналістики організували концерт, який проходив в актовій залі центрального корпусу. Керівники заходу – викладачі кафедри української мови Дзюбaк Наталія Миколаївна та Поплавська Людмила Володимирівна.

Основною сюжетною лінією святкового заходу була форма діалогу України-матері з українською мовою. Щоб підтвердити велич мови, Україна демонструвала їй чарівні перлини. Вони символізували слово, завдяки якому мова живе й розвивається; танець, який допомагає висловити думки разом із піснею; мелодію, яка розмовляє без слів; жарт, який підтримує дух народу.

Пом’янули всіх тих, хто загинув, обороняючи терени Батьківщини, хвилиною мовчання. Адже боротьба за незалежність України, право спілкуватися рідною мовою тривала не лише протягом багатьох століть, вона триває й сьогодні.

Студенти декламували поезії, співали, танцювали, грали на фортепіано, демонстрували акторську майстерність у гумористичних сценках. Все це стало справжнім підтвердженням того, що в українців, безперечно, є всі перлини, які вони можуть використовувати для того, щоб процвітала мова та нація.

Ірина Хижа, студентка

факультету української філології та журналістики