Зустрічі з працівниками бібліотеки університету

Відповідно до плану навчальної дисципліни «Основи наукових досліджень» (викладач – доц. Ладиняк Н. Б.) студенти першого курсу факультету української філології та журналістики 27 лютого та 2 березня 2017 року зустрілися з працівниками бібліотеки університету, які ознайомили їх з особливостями роботи з фондами періодики, наукових праць, ресурсами електронної бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Зі студентами спілкувалась Опря Т. М., завідувач бібліографічно-інформаційного відділу. Тамара Миколаївна зрозуміло й цікаво розповіла про способи пошуку наукових джерел у каталогах університету, показала, як працювати з картотеками за певною темою дослідження. Наголосила, що такий вид роботи сприятиме формуванню практичних навичок майбутнього науковця, учителя, викладача.

Провідний працівник читального залу № 1 Грінішина І. І. пояснила, з якою навчальною літературою студенти мають змогу працювати в читальному залі № 1, готуючись до практичних занять, виконуючи завдання самостійної роботи тощо. Інна Іванівна закликала першокурсників бути активними користувачами бібліотеки університету, адже саме вони, майбутні учителі української мови і літератури, викладачі, виховуватимуть у своїх учнів любов до книги.

Згодом першокурсники мали змогу самостійно попрацювати з картотеками, виконуючи практичні завдання навчальної дисципліни.

Студенти FUkr1-B16 групи поділилися враженнями про зустріч:

Типусяк Юлія

– Зустріч з Тамарою Миколаївною була цікавою, пізнавальною. Ми довідались про те, як шукати потрібну інформацію для написання рефератів, курсових робіт, підготовки доповідей. Каталоги бібліотеки містять значну кількість систематизованих списків матеріалів, які можуть знадобитись у роботі над власним науковим дослідженням. Тепер, думаю, нам це вдасться.

Ревуцька Валентина

– Тамара Миколаївна ознайомила нас із тим, як правильно шукати потрібну для навчання інформацію у картотеках абонементу і періодики. Ця інформація одразу ж принесла нам дивіденди, адже ми змогли виконати практичне завдання з дисципліни «Основи наукових досліджень» – дібрати у систематичному та алфавітному каталозі наукові праці, які містять певні лінгвістичні поняття (морфема, фонема та ін.).

Згодом ми вже знатимемо, де шукати інформацію для практичних занять і рефератів, адже в Інтернеті не завжди вона достовірна. У цьому люб’язно допоможуть працівники бібліографії та читального залу, котрі розкажуть і покажуть усе, що вас цікавить з проблеми наукового дослідження.

Вишневська Марина

– Опря Т. М. показала нам, як користуватися каталогами бібліотеки університету. Вона пояснила, чому важливо вміти користуватися картотеками: це допоможе в написанні рефератів, статей. Я була вражена, тому що пошук інформації у каталогах може бути набагато цікавішим, аніж пошук в Інтернеті (коли за нас це робить програма).

Глушко Тетяна

– Було дуже цікаво слухати корисну для нас інформацію. Я почерпнула багато нового. Сподобалось, що ті, хто працюють з науковою літературою у бібліотеках, читальних залах, не відкидають можливість працювати з ресурсами в Інтернеті. Тамара Миколаївна розповіла, що за допомогою сучасних технологій можна полегшити пошукову роботу, скориставшись, наприклад, системою електронної бібліотеки університету: комп’ютер автоматично показує джерело, яке б могло нам допомогти. Я захоплено слухала розповідь.

Гарай Катерина

– Такі зустрічі, на мою думку, мають бути обов’язковими в навчанні студентів роботи з науковими джерелами, у підготовці до занять: потрібно відшукати й опрацювати великий обсяг навчального матеріалу, і тут навички його пошуку є дуже доречними.

Тамара Миколаївна подала нам ґрунтовну інформацію про правила роботи з картотеками, на прикладі показала, як самостійно шукати літературу. Сподіваюсь, що проблем у пошуку наукових джерел не виникатиме. У разі труднощів студенти звернуться за допомогою до працівників бібліографії і читального залу, які допоможуть.

Дякуємо Опрі Т. М. та Грінішиній І. І. за мудрі й цінні настанови!