День української писемності та мови

Письмо – одне з найважливіших відкриттів, завдяки якому з’явилася можливість зберігати знання. Мова – засіб спілкування і пізнання. Ці два поняття нероздільні, тому важливо не втратити цей духовний зв’язок основ людської діяльності. Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. За православним календарем цього дня вшановують пам’ять Нестора-Літописця– послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.  З нагоди свята магістранти зі студенти ІІ-ІV курсів факультету української філології та журналістики організували концертну програму (режисер заходу – Ільєва Наталія, керівники – старші викладачі кафедри української мови – Мозолюк Оксана Миколаївна та Федькова Інга Анатоліївна).

Хто не знає своєї історії, той не має майбутнього. Саме тому під час дійства ведучі зробили великий хронологічний аналіз найважливіших дат. Глядачі прослухали доповідь про основні віхи зародження писемності, пригадали тернистий шлях боротьби української мови за свою незалежність.

Свято було цікаве, насичене різними номерами. Студенти й магістранти читали вірші, співали й танцювали. Особливу увагу привернули авторські твори: вірш про слово випускниці факультету української філології та журналістики Юлії Боднар, а також пісня про Україну (автори слів магістранти факультету української філології та журналістики – Артем Блазій і Наталія Ільєва).Бурхливі овації викликали театральні постановки: уривок з історичного роману Ліни Костенко «Маруся Чурай» і міні-вистава «Дорога в рай».

На завершення ведучі закликали пам’ятати й шанувати рідну землю, її історію, мову, тому що «нації вмирають не від інфаркту, спочатку в них відбирають мову».

Ірина Хижа, студентка факультету української філології та журналістики