28 березня на факультеті української філології та журналістики проведено пошанівну лекцію зі стилістики української мови, присвячену пам’яті завідувача кафедри української мови (1974-1984 рр.), кандидата філологічних наук, професора Чехівського Олексія Олександровича.

Під час лекції студенти Мосендз Софія й Козак Дмитро ознайомили присутніх із етапами життя й науково-педагогічної діяльності Олексія Чехівського.

Цікавими були виступи Вікторії Лисої («Майстерність Івана Нечуя-Левицького – гумориста») та Наталії Грабар («У творчій лабораторії Остапа Вишні») за матеріалами наукових розвідок О. Чехівського. Про стилістично-лексичну контамінацію як типовий засіб творення гумористичного тексту розповідала Марина Чайковська. Із розмислами Олексія Чехівського стосовно використання тропів і каламбурів у творах Олега Чорногуза ознайомили Наталія Білак і Наталія Неставальська.

Дослідження професора щодо лінгвостилістичних засобів інтимної лірики зацікавили Тетяну Рибалку («Поетика інтимної лірики Павла Грабовського»), Ларису Павлюк («Своєрідність інтимної лірики Павла Тичини») і Лілію Мамчур («Особливості інтимної лірики Валер’яна Поліщука»).

Насамкінець студенти Н. Неставальська, В. Лиса, Н. Грабар, Ю. Юшко та М. Прокопишин декламували поезії Олексія Чехівського.

Виставку наукового доробку О. О. Чехівського й праць про нього підготували працівники центрального абонемента бібліотеки університету (завідувач – Л. В. Ситник).

Анжеліка Попович та Алла Сірант,

викладачі кафедри української мови