24 травня всі слов’янські країни відзначають День слов’янської писемності та культури. Це свято, яке ознаменовує входження наших предків до загалу, що користується власною писемністю. Таке поєднання зі слов’янством і світовою спільнотою стало вагомою культурною подією, яка відбулась завдяки діяльності просвітителів та проповідників християнства, творців слов’янської азбуки – братів Кирила і Мефодія.

Кожен із нас повинен знати коріння рідної мови, нашу самобутню й неповторну культуру. Слов’янська писемність стала основою для розвитку української мови, яка є невід’ємною частиною нашої національної ідентичності.

Вітаючи всіх із Днем слов’янської писемності та культури, хочу ще раз підкреслити важливість і необхідність знань, яких набули попередні покоління. Кожна культура та мова є безцінним надбанням людства, дзеркалом, яке відображає душу народу, його історію, звичаї, уподобання. Тож цінуймо й бережімо те, що ми створювали віками, докладаючи багато зусиль!

Анастасія Ковальська,
голова студентського самоврядування
навчально-наукового інституту
української філології та журналістики