З 24 квітня до 29 травня 2024 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка зреалізовувалася сертифікатна програма «Методика викладання філологічних дисциплін у закладах фахової передвищої та вищої освіти в умовах сучасної освітньої парадигми» (http://surl.li/udlln; http://surl.li/udllr). Заняття проводила доктор педагогічних наук, доцент кафедри української мови Попович А.С.

Слухачами сертифікатної програми були тридцять науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти України, зокрема Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського, Володимирського педагогічного фахового коледжу імені Агатангела Кримського, Житомирського технологічного фахового коледжу, Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола, Дніпровського державного медичного університету, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Кропивницького будівельного фахового коледжу, Львівського національного університету імені Івана Франка, Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського, Миколаївського фахового політехнічного коледжу, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем‘янчука, Сумського фахового медичного коледжу, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Фахового коледжу «Універсум» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Хмельницького національного університету, Черкаського національного університету імені Петра Могили.

У процесі сертифікатної програми звернули увагу на теорію й методику викладання  філологічних дисциплін в умовах нової парадигми освіти; інноваційний контекст проведення основних видів і форм занять; організацію самостійної, індивідуальної та  науково-дослідної роботи здобувачів із філологічних дисциплін у процесі студентозорієнтованого навчання; методичну робота викладача-філолога в закладах фахової передвищої та вищої освіти в сучасному освітньому середовищі тощо.

Сертифікатна програма «Методика викладання філологічних дисциплін у закладах фахової передвищої та вищої освіти в умовах сучасної освітньої парадигми» (доцент Попович А.)