24 жовтня 2024 року кафедра журналістики навчально-наукового інституту української філології та журналістики (завідувач – Людмила Марчук), за сприяння редакторки інформаційної агенції «ХМ-ІНСАЙД» Лілії Коцюк, організувала зустріч зі стейкхолдерами для здобувачів вищої освіти спеціальностей «Журналістика» (гарант – Оксана Почапська) та «Філологія. Українська мова та література» (перший (бакалаврський) рівень вищої освіти, гарант – Наталія Шеремета), «Філологія. Українська мова та література» (другий (магістерський рівень вищої освіти; гарант – Інна Беркещук). Студенти відвідали «Муніципальну телерадіокомпанію «Місто» в м. Хмельницькому.
Екскурсію провів директор компанії Микола Крентовський.
У радіостудії майбутніх журналістів долучили до процесу створення, запису та трансляції радіопрограм. Студентка-першокурсниця спеціальності «Журналістика» Уляна Медвідь спробувала себе в ролі радіоведучої – начитувала текст у мікрофон.
У редакторській кімнаті редактори розповіли студентам, як після збору матеріалів формують події дня для кожного ефірного випуску, ознайомили з принципами своєї роботи.
У монтажній кімнаті режисер ознайомив із технологією монтажу відеоматеріалу, програмними можливостями, поділився цікавими секретами.
У студії для прямих телевізійних ефірів студенти мали нагоду спробувати себе в ролі ведучих, потренуватися читати текст випуску з телесуфлера на камеру, уявити, як це бути у кадрі сурдоперекладачем.
Особливо захопливим став майстер–клас із бліц–інтерв’ю від пана Романа. Техніку інтерв’ювання студенти апробували у спілкуванні з містянами, запитуючи, зокрема, чи читають вони сучасну українську літературу і яку.
Лілія Коцюк, редакторка інформаційної агенції «ХМ-ІНСАЙД», привітно згодилася провести екскурсію містом. Під час прогулянки парком Шевченка (улюбленим місцем для відпочинку молоді) пані Лілія розповідала студентам про особливості роботи журналіста та поділилася корисною порадою щодо фотографій: «Журналіст навіть, коли відпочиває, певною мірою працює, адже завжди залишається частиною подій. І, прогулюючись, можна випадково знайти чудову локацію. Зі свого досвіду, раджу фотографувати все, що може знадобитися в майбутньому. Власні фотографії мають авторські права, і це перевага».
Вразила алея Героїв, які загинули за Україну. Усі наповнилися відчуттям власної відповідальності за майбутнє України.
І найголовніше: студенти почувалися натхненними, емоційними, ділилися враженнями, мріяли про майбутнє. Та, безумовно, обиратимуть «Муніципальну телерадіокомпанію «Місто» (м. Хмельницький) як базу для проходження практики.