Наприкінці жовтня 2024 року здобувачі третього курсу спеціальностей 014 Середня освіта (Українська мова і література), 014 Середня освіта (Українська мова і література. Англійська мова) в межах вивчення навчальної дисципліни «Методика створення й реалізації освітніх стартапів» (доц. Ладиняк Н.Б.) презентували стартап проекти: «A2A» (Анастасія Шафрановська, Ангеліна Гринчук), «School VR corner» (Анастасія Рачковська, Анастасія Ганус), «Казкуй» (Катерина Михайлова, Ельвіра Слєпцова, Марина Рудковська), «Ukrainian for everyone» (Марина Шевчук, Вікторія Драган), «Scientia Tabula» (Ольга Орлянська, Каріна Ремішевська), «ElectroLingo» (Гусар Мирослава, Юлія Перепелиця).

Анастасія Шафрановська, здобувачка вищої освіти групи Ukr1-B22

Ідея стартапу «A2A» полягає в тому, щоб створити зручні, мотивуючі, якісні уроки й завдання для учнів і вчителів. Завдяки нашій платформі вчителі будуть заощаджувати свій час, використовувати ресурси для навчання і розвитку учнів. А учні отримають якісні знання та цікаво вивчатимуть мовний матеріал. Дисципліна «Методика створення й реалізації освітніх стартапів» хороша, це генератор ідей, що дозволяє увімкнути мозок і спробувати створити щось нове. Вважаю, що лекційний матеріал мав би охоплювати менше часу, краще використовувати його на вже саму розробку стартапу. Загалом – 10 із 10.

 

Катерина Михайлова, здобувачка вищої освіти групи Ukr1-B22

Презентація стартапу «Казкуй» залишила приємні враження: ми змогли підкреслити унікальність продукту – поєднання гри та освітнього процесу. Основною цінністю проєкту, на нашу думку, є те, що він вирішує проблему нудного та неефективного засвоєння правил орфографії, надавши дітям можливість навчатися в цікавому й інтерактивному форматі. Гра дає змогу залучати гравців до активної участі в процесі навчання, використавши ігрові механізми для підвищення мотивації. Щодо дисципліни зі створення стартапів загалом, вона є важливою, оскільки дозволяє розвивати критичне мислення, вміння аналізувати ринок, визначати потреби користувачів і створювати інноваційні рішення для реальних проблем. Презентація стартапу є вагомим етапом у розвитку бізнесу.

 

Ельвіра Слєпцова,  здобувачка вищої освіти групи Ukr1-B22

Розроблення та презентація стартапу «Казкуй»  стали для мене цінним досвідом, який навчив мислити стратегічно, адаптуватися до змін і планувати кожен етап розвитку. Підготовка до презентації допомогла краще формулювати ідеї, закцентувати конкурентні переваги та відповідати на запитання. Цей процес також підкреслив значення командної роботи та відповідальності, що додало впевненості й показало, що навіть найсміливіші ідеї можна реалізувати. Для дисципліни особливо важливий практичний аспект: саме через практику ми здобуваємо реальні навички. Теорія закладає основу, але лише практика показує, як застосувати знання ефективно, що дає змогу досягти стабільних результатів і вдосконалюватися.

 

Марина Рудковська, здобувачка вищої освіти групи Ukr1-B22

Презентація стартапу «Казкуй» викликала багато позитивних вражень і роздумів про те, наскільки важливими є інноваційні підходи в освіті. Пропонований проєкт – освітня гра, що інтегрує орфографічні завдання у сюжетні лінії, – є перспективним, адже стимулює інтерес до навчання, дозволяє зануритись у мову через цікаві завдання та розвиває комунікативні навички. Це допомагає учням сприймати мову не просто як набір правил, а як живу систему, корисну для самовираження і повсякденного життя. Щодо дисципліни «Методика створення й реалізації освітніх стартапів», вона надзвичайно актуальна для сучасних освітніх ініціатив. Дає змогу глибше зрозуміти процес створення стартапів, зокрема: як провести аналіз потреб, обрати ефективний формат для цільової аудиторії і як перетворити ідею в  проєкт, який здатний привернути увагу інвесторів і стати корисним інструментом у навчанні. Це спонукає до переосмислення традиційних підходів у освіті, відкриває шлях до більшої творчості й адаптації навчального процесу до сучасних умов.

 

Юлія Перепелиця, здобувачка вищої освіти групи Uа1-B22

Вивчення української мови часто супроводжується труднощами у вимові та граматиці, що викликає невпевненість у спілкуванні. Традиційні методи навчання не забезпечують миттєвого зворотного зв’язку. Ми запропонували інноваційне рішення – розумний браслет «ElectroLingo», який допомагає користувачам удосконалити українську мову, коригуючи вимову та граматику в режимі реального часу.   Презентація стартапу  справила на мене позитивне  враження завдяки своїй новизні та важливості. Ідея використати штучний інтелект і фізичні сигнали для виправлення вимови та граматики виглядає багатообіцяючою, особливо для тих, хто хоче покращити свої мовні навички. Це може не лише спростити навчання, а й зробити його більш цікавим і захопливим. Дисципліна є корисною. Можливо, у майбутньому ми зможемо реалізувати цей проєкт як бізнес-ідею й будемо дякувати університету за надання якісних знань і сучасних умінь.

 

Марина Шевчук, здобувачка вищої освіти групи Uа1-B22

Ідея стартапу «Ukrainian for everyone»створити зручну онлайнову платформу для іноземців, які хочуть вивчати українську мову, з інтерактивними уроками, вправами та спільнотами для практики. Часто їм важко знайти повні та якісні ресурси для вивчення української, що знижує їхню мотивацію. Наша платформа з різноманітними матеріалами, підтримкою вчителів і спільнотами для спілкування допоможе користувачам легко вивчати українську мову. Презентація стартапу виглядає цікавою та корисною, адже пропонує іноземцям зручний спосіб опанування української мови. Ідея платформи з інтерактивними уроками та підтримкою викладачів справді має потенціал, адже вона закриває реальну потребу в якісних ресурсах для навчання. Загалом навчальна дисципліна з розроблення стартапів важлива і дуже сучасна, бо вчить бачити проблеми й розробляти реальні рішення для них, що може допомогти змінювати світ на краще.

 

Мирослава Гусар, здобувачка вищої освіти групи Uа1-B22

Проблема, яку ми прагнемо вирішити свої стартапом – допомогти користувачам покращити українську мову, зокрема вимову, граматику та наголоси, за допомогою зворотного зв’язку в реальному часі, забезпечити ефективний та сучасний інструмент для корекції мовних помилок і підвищення рівня володіння мовою. Мобільний додаток дасть змогу відстежити прогрес й здійснити детальний аналіз помилок.  Створення стартапів – це не просто процес запуску бізнесу, а глибока робота з ідеями, що потребує структурованого підходу, вміння адаптуватись до змін і бачити потенційні ризики. Завдяки дисципліні «Методика створення й реалізації освітніх стартапів» розвивається стратегічне мислення, наполегливість та гнучкість – якості, які будуть корисними незалежно від сфери діяльності. Це чудова нагода навчитися працювати в команді, ухвалювати відповідальні рішення, орієнтуватися на результат, інноваційно мислити.

 

Каріна Ремішевська, Ольга Орлянська, здобувачки вищої освіти групи Ukr1-B22

Традиційні методи навчання вимагають значних ресурсів і часу для контролю й оцінювання, що не завжди є ефективним. Ми пропонуємо вирішення цієї проблеми – створення освітніх планшетів «Scientia Tabula» для шкіл з інтегрованими навчальними інструментами, які обмежуються лише освітніми програмами. Планшети автоматизують процес оцінювання, а отже, навчання стає доступним, інтерактивним і прозорим для учнів, батьків та вчителів. Для успішної презентації освітнього стартапу, на мою думку, важливо чітко передати ідею та підкреслити вирішення актуальних проблем у  галузі освіти. Курс «Методика створення та реалізації освітніх стартапів» допомагає розвинути ідею, зорієнтуватися в потребах ринку й запускати проєкти з продуманою стратегією.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ОСВІТНІХ СТАРТАПІВ (доц. Ладиняк Н.Б.)