23–24 вересня 2020 року на факультеті української філології та журналістики  відбулася наукова конференція  студентів та магістрантів за підсумками науково-дослідної роботи в 2019 році.

Активно працювала секція «Лексики та фразеології». Студентка ІІІ курсу Довга А. окреслила та систематизувала діалектизми у творах буковинської письменниці Марії Матіос.

Желізник М.  визначила локальні компоненти у творі Марії  Дзюби «Укриті небом».

Цікавим й актуальним для учасників конференції виявився виступ Цегельник Д., яка проаналізувала  обсценну лексику  у творчості постмодерної авторки Ірени Карпи.

Заплітна А. обґрунтувала емоційно-експресивну  лексику у творах Володимира Лиса.

За результатами виголошених доповідей студенти посіли такі місця:

Підсекція «Лексики та фразеології»

І місце – Желізник Марія, студентка 3 курсу, наук. керівник – Беркещук І.С.;

ІІ місце  Цегельник Діана, студентка 3 курсу, наук. керівник – Коваленко Б.О., Довга Аліна, студентка 3  курсу, наук. керівник – Беркещук І.С.;

ІІІ місце – Заплітна Ангеліна, студентка 3 курсу, наук. керівник – Беркещук І.С.

Підсекція «Методики української мови та когнітивної лінгвістики»

І місце – Білак Наталія, магістрантка, наук. керівник – Попович А.С.;

ІІ місце – Григорук Альона, магістрантка, наук. керівник – Шеремета Н.П.; Козярук Богдана, магістрантка, наук. керівник – Марчук Л.М.;

ІІІ місце – Герлєй Марія, магістрантка, наук. керівник – Беркещук І.С.

Підсекція «Лінгвокультурології»

І місце – Неставальська Наталія, магістрантка, наук. керівник – Попович А.С.;

ІІ місце – Гончарова Людмила, магістрантка, наук. керівник – Попович А.С.; Гнаткович Уляна, магістрантка, наук. керівник – Попович А.С.;

ІІІ місце – Осадчук Вікторія, магістрантка, наук. керівник – Дзюбак Н.М.; Прокопишин Мар’яна, магістрантка, наук. керівник – Дзюбак Н.М.; Коломиєць Роксолана, магістрантка, наук. керівник – Ладиняк Н.Б.

Слухачами наукових здобутків третього курсу були студенти І курсу, які активно долучилися до обговорення. Студентська наукова конференція стала важливим й продуктивним  початком  навчального року і надихнула всіх на подальшу співпрацю (детальніше: Сайт факультету української філології та журналістики).

Наукова конференція студентів та магістрантів за підсумками науково-дослідної роботи в 2019 році