Формування мовної культури під час виконання професійних обов’язків є запорукою становлення успішного керівника закладу освіти. Уміння правильно, точно, логічно, майстерно використовувати мовні норми та засоби залежно від мети і ситуації спілкування – невід’ємний складник усебічно розвиненої особистості. З огляду на актуальність окресленої теми 17 листопада науково-педагогічні працівники кафедри української мови – завідувач кафедри, доктор філологічних наук, професор Людмила Марчук і старший викладач кафедри, кандидат філологічних наук Зореслава Шевчук, спільно з Комунальною установою Дунаєвецької міської ради “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” організувати і провели навчально-методичний семінар “Новий український правопис у контексті сучасної мовної політики України”. Участь у заході взяли заступники директорів і директори закладів загальної середньої освіти Дунаєвеччини та всі охочі.

Під час свого виступу Людмила Миколаївна окреслила основні етапи становлення українського правопису (Х ст. – до сьогодення), виокремила основні зміни, які були внесені до різних його видань. Особливості вживання правильних мовних варіантів у вимові та в основних ділових документах проаналізувала Зореслава Сергіївна.

Наприкінці зустрічі присутні мали змогу використати набуті знання під час виконання кейсів, а також тестових завдань, що засвідчили їхній рівень володіння українською мовою.

Викладачі кафедри та керівники закладів освіти Дунаєвеччини висловили побажання щодо подальшого проведення циклу зустрічей із актуальних питань мовознавства.

Навчально-методичний семінар “Новий український правопис у контексті сучасної мовної політики України” для керівників ЗЗСО Дунаєвеччини (професор Марчук Л.М., ст. викладач Шевчук З.С.)