Упродовж 18-22 вересня 2023 року тривала робота ПОТЕБНЯНСЬКОГО КОЛЕГІУМУ – п’ятиденної лінгвістичної школи, мета якої – ознайомити всіх зацікавлених осіб з останніми здобутками мовознавчої науки. Організатор підвищення кваліфікації – Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України.

У роботі колегіуму взяли участь викладачі кафедри української мови К-ПНУ – доктор філологічних наук, професор Марчук Людмила, доктор педагогічних наук, доцент Попович Анжеліка, кандидат філологічних наук, доцент Ладиняк Наталія, кандидат філологічних наук, старший викладач Шевчук Зореслава.

Під час роботи колегіуму учасники прослухали лекції: директора Інституту чл.-кор. НАН України, д. ф. н., проф. БОГДАНА АЖНЮКА та Уповноваженого із захисту державної мови к. ф. н., д. філос. ТАРАСА КРЕМЕНЯ (тема «Мовна ідеологія: соціолінгвістичний зміст концепту»); заступника директора з наук. роботи к. ф. н. ОЛЕКСАНДРА СКОПНЕНКА (тема «Білоруська мова як маркер у Великій війні: символ ворога чи пригноблений дух?»); к. ф. н. ЛЕСІ АЖНЮК (тема «Вербальний злочин як об’єкт лінгвістичної експертизи»); завідувача відділу романських, германських і балтійських мов д. ф. н. ВОЛОДИМИРА ПОНОМАРЕНКА (тема «Порівняльно-історичне мовознавство: значення, принципи, проблематика»); завідувача відділу слов’янських мов д. ф. н. ПИЛИПА СЕЛІГЕЯ (тема «Що ми можемо і чого не можемо знати про майбутнє української мови?»). Також доєналися до мовознавчих майстерень: «Словник “Мовна політика і мовне планування: терміни й поняття”» (керівники майстерні: директор Інституту чл.-кор. НАН України, д. ф. н., проф. БОГДАН АЖНЮК; завідувач відділу мов України к. ф. н. ОКСАНА МИХАЛЬЧУК; к. ф. н. ЛІЛІЯ АНДРІЄНКО; к. ф. н. ОЛЕКСАНДРА МАЛАШ),«Вербальний злочин як об’єкт лінгвістичної експертизи» (керівник майстерні: к. ф. н. ЛЕСЯ АЖНЮК) та панельної дискусії “Англійсько-український правничий словник”. Труднощі перекладу» (головні диспутанти: директор Інституту чл.-кор. НАН України, д. ф. н., проф. БОГДАН АЖНЮК; к. ф. н. ГАЛИНА ЗИМОВЕЦЬ; м. н. с. ВІКТОРІЯ ГОНГАЛО).

По завершенню навчання всі охочі долучилися до обговорення актуальних питань мовознавства, перекладознавства, термінознавства, експертології, соціолінгвістики тощо.

За результатами активної участі в роботі Потебнянського колегіуму викладачі отримали сертифікати про підвищення кваліфікації та сертифікат слухача колегіуму.

Участь у роботі Потебнянського колегіуму (Марчук Л.М., Попович А.С., Ладиняк Н.Б., Шевчук З.С.)