19 грудня 2023 року відбулося онлайнове засідання круглого столу «Українське словникарство», присвячене 160-ій річниці від дня народження Бориса ГРІНЧЕНКА (модератор – доктор філологічних наук, професор кафедри української мови КОВАЛЕНКО Наталія).

Виступи викладачів кафедри української мови головно були присвячені дослідженням лексико-фразеологічного складу Словника української мови Бориса ГРІНЧЕНКА – цінної лексикографічної пам’ятки, яка найповніше відбиває живе українське літературне та діалектне мовлення ХІХ століття і до сьогодні не втратила ні практичного, ні наукового значення.

На засіданні студенти та аспіранти також мали можливість ознайомитися з цікавим досвідом укладання сучасних українських словників (різних за метою, джерелами, принципами укладання) і запрошених гостей, і своїх викладачів: Інна ГОРОФ’ЯНЮК, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, розповіла про історію задуму та укладання «Матеріалів до словника подільського говору» (Вінниця, 2021); Борис КОВАЛЕНКО презентував словник «Фразеологія ідіостилю Анатолія Свидницького» (Кам’янець-Подільський, 2019), у якому зіставлено фразеологізми та паремії рукописів автора з академічними виданнями його творів та Фразеологічним словником української мови.

Програма круглого столу

Круглий стіл «Українське словникарство» (модератор Н.Д. Коваленко )