3 жовтня в межах вивчення навчальної дисципліни “Гендерна лінгвістика” викл. – Шевчук Зореслава) відбувся бінарний диспут “Фемінітиви: крок до гендерної рівності чи загроза мовній традиції?”, участь у якому взяла аспірантка 3 року навчання Журенко Яна. Під час обговорення студенти обговорили роль мови у формуванні суспільних уявлень про гендерні ролі та проаналізували вплив мовних засобів на сприйняття жінок і чоловіків у сучасному суспільстві та представили аргументи на захист двох протилежних позицій. Одна сторона доводила, що мова є потужним інструментом формування світогляду та може закріплювати або руйнувати гендерні стереотипи. Інша сторона відстоювала думку, що мовна система насамперед відображає соціальні процеси та зміни, які відбуваються в суспільстві. Відтак Журенко Яна наводила приклади із засобів масової інформації, реклами, художньої літератури та повсякденного мовлення щодо вживання фемінітивів. Захід сприяв розвитку критичного мислення, уміння аргументовано висловлювати власну позицію та вести конструктивний науковий діалог.

Бінарний диспут “Фемінітиви: крок до гендерної рівності чи загроза мовній традиції?” (ст. викл. Шевчук З.С.)