Упродовж березня-квітня 2024 року викладачі кафедри української мови І.С.Беркещук, Б.О.Коваленко, Н.Д.Коваленко та А.С.Попович опановували сертифікатну програму «Створення інклюзивного середовища в закладах загальної середньої освіти».

Сертифікатну програму (обсяг – 1 кредит ЄКТС) зреалізовували науково-педагогічні працівники кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка – доктор педагогічних наук, професор Миронова Світлана та кандидат педагогічних наук, доцент Чопік Олена.

Мета програми – формування інклюзивної компетентності науково-педагогічних працівників щодо підготовки майбутніх вчителів ЗЗСО до реалізації завдань інклюзивного навчання. На заняттях обговорювали особливості інклюзивного навчання в ЗЗСО, посадові обов’язки вчителів інклюзивних закладів ЗСО. Звертали увагу на реалізацію корекційно-розвиткового компоненту інклюзивного навчання під час вивчення загальноосвітніх дисциплін, особливості психофізичного розвитку учнів із особливими освітніми потребами, здійснення індивідуального та диференційованого підходу до учнів з особливими освітніми потребами у процесі інклюзивного навчання.

Викладачі кафедри опанували сертифікатну програму «Створення інклюзивного середовища в закладах загальної середньої освіти»