Викладачі Університету Огієнка успішно співпрацюють з учителями міста і Центром професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради. 01 лютого 2023 року доктор філологічних наук, доцент кафедри української мови Наталія Коваленко провела семінар для вчителів-словесників «Лінгвістичне краєзнавство на уроках української мови», на якому акцентувала увагу на змісті сучасного уроку української мови з проєкцією на особливості вивчення та дослідження територіального мовлення, важливість національно-патріотичного виховання.

08 лютого 2023 року на черговому семінарі «Вивчення культурно-національної основи української фразеології в шкільному курсі» Наталія Дмитрівна презентувала нові наукові та навчально-методичні праці, лексикографічні джерела з фразеології, а також розповіла про результати наукових досліджень з української фразеології, досвід експедицій із записування лексики та фразеології Поділля і суміжних територій.

Популяризуючи новітні словники з української літературної мови та говіркового мовлення, збірки текстів з етнолінгвістики, директор навчально-наукового інституту української філології та журналістики, доктор філологічних наук Борис Коваленко на семінарі розповів про результати роботи викладачів нашого вишу з дослідження мовного ареалу, опрацювання рукописів письменників-подолян та укладання лексикографічних праць, а також про сучасні можливості вдосконалення уроків української мови в НУШ.

На семінарах викладачі запропонували цікаві та актуальні теми для наукових досліджень учнів з української мови, літератури рідного краю, фольклору, етнолінгвістики для участі в конкурсах Малої академії наук України, які сприяють становленню та формуванню нового покоління науковців.

Співпраця вчених-філологів із Центром професійного розвитку педагогічних працівників (Коваленко Н.Д., Коваленко Б.О.)