Транспарт, падарунак, кампазитаріф, паетіф, маркЕтинг (замість мАркетинг), піцерІя (замість піцЕрія), латЕ (замість лАте) … Ідучи вулицею, часто можемо почути неправильну вимову слів українською. Саме тому про основні правила української орфоепії та особливості наголошування слів в українській мові говорили на чергових зустрічах у межах мовного клубу з кандидатом філологічних наук, старшим викладачем кафедри української мови Зореславою Шевчук та доктором філологічних наук, професором, завідувачем кафедри української мови Людмилою Марчук.

На занятті 2 травня вправлялись у вимові голосних і приголосних звуків, відточували майстерність правильного вживання фонем у різних позиціях слів, вивчили основні засоби милозвучності української мови (у/в, і/й/та, з//із/зі/зо).

Під час зустрічі 10 травня розглянули основні правила наголошування слів в українській мові, звернули увагу на наголошування похідних форм від слів, слів іншомовного походження.

Вивчаємо орфоепічні та акцентуаційні норми української мови: зустрічі в межах мовного клубу тривають