10 березня 2023 року в Кам’янець-Подільському ліцеї №2 ім. Т.Г. Шевченка доцент кафедри української мови Наталія КОВАЛЕНКО провела відкритий урок для здобувачів освіти «Мова творів Тараса Шевченка». Учні з цікавістю слухали про значення творчості Тараса Шевченка в розвитку української літературної мови, мали змогу погортати репринтні видання «Захалявної книжечки» Тараса Шевченка  (саморобних зшитків поета, куди  він записував вірші в 1847-1850 рр.) і «Словаря української мови» Бориса Грінченка (де подано чимало слів і фразеологізмів із творів Т. Шевченка), альбоми картин поета, словники мови його творів.

Під час роботи науково-методичного семінару для вчителів «Пізнаємо глибини Шевченкового слова» за участі директора навчально-наукового інституту української філології та журналістики Бориса КОВАЛЕНКА та доцента Наталії КОВАЛЕНКО було обговорено теми, пов’язані з вивченням національних мовних кодів Тараса Шевченка у шкільному курсі української мови та літератури, елементами мінідосліджень у змістовому наповненні сучасних уроків, важливістю національно-патріотичного виховання молоді.

Шевченківські дні в літературному музеї Кам’янець-Подільського ліцею №2 (Коваленко Н.Д., Коваленко Б.О.)