Міжнародний день грамотності

images

Грамотність – свято для людства, яке досягло неабиякого прогресу в освітянській галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Але грамотність для всіх – дітей, молоді, дорослих – ще не до кінця досягнута мета.

Боротьба з неписьменністю є завданням величезного масштабу й складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, близько 860 мільйонів дорослих є неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей не відвідують школи.

Міжнародний день грамотності – один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй.

Традиція щорічно святкувати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані (Іран) у вересні 1965 року. Конференція рекомендувала оголосити 8 вересня Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі.

Грамотність є одним із прав людини, засобом розширення особистих свобод і можливостей, інструментом розвитку індивідуального людського потенціалу й суспільства загалом. Можливість отримати подальшу освіту також визначається рівнем грамотності. У цей день проводяться конференції, засідання круглих столів, наукові симпозіуми, методичні об’єднання вчителів. Свято запроваджене не лише на честь тих, хто дав людству писемність, а й усіх, хто навчає дітей і молодь та поширює грамотність.

Щорічно на факультеті української філології та журналістики для визначення рівня грамотності студентів-першокурсників також проводиться диктант з української мови. Цьогоріч він присвячений Міжнародному дню грамотності.

Викладач кафедри української мови Поплавська Л.В.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.