Мисевич Марія Іванівна – випускниця спеціальності “Українська мова і література” 1981  року, учитель української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Касперівці Заліщицької міської ради Теорнопільської області. 
Гольник Оксана Петрівна – випускниця спеціальності «Українська мова і література» 1992 року, учитель української мови і літератури ліцею №2 Деражнянської міської ради, учитель-методист. Автор посібника “Теоретичні засади та практична реалізація принципів STEM-освіти на уроках української мови та літератури”. 
Олена Горбач, випускниця спеціальності «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література та англійська мова і література» 2005 року, кандидат філологічних наук, доктор філософії, учитель англійської мови Летавського ліцею Хмельницької області

«Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина», – ще в ХVIII столітті підкреслив значення мов у житті кожної людини німецький письменник Гете. Мені в цьому плані дуже пощастило, адже, закінчивши в далекому 2005 році Кам’янець-Подільський державний університет (зараз Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка), я отримала подвійну спеціальність вчителя української мови та літератури й англійської мови та літератури. Читати далі…

Тетяна Хованчук, випускниця спеціальності «Філологія*. Українська мова і література» 2015 року, вихователь групи продовженого дня Маківського НВК “ЗОШ І-ІІ ступенів, колегіум” Дунаєвецького району Хмельницької області
Лілія Демцун, випускниця освітньо-професійної програми «Середня освіта (Українська мова і література)» 2020 року, учитель англійської мови в Кам’янець-Подільській загальноосвітній школі №15.

Факультет української філології подарував мені 5 з половиною прекрасних років навчання. Тут я зустріла найкращих друзів, познайомилась з багатьма чудовими людьми, справжніми майстрами своєї справи – викладачами цього чудового університету. Філологія допомогла мені краще зрозуміти себе, по-новому дивитись на речі. Завдяки філології я та, хто я є, я – вчителька.

Юлія Юшко, випускниця освітньо-професійної програми «Середня освіта (Українська мова і література)» 2020 року, викладач англійської мови в навчально-консалтинговій компанії «Профі-Центр».

Я щиро рада, що майже 7 років тому зробила вибір на користь Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, тому що саме тут я навчилася ставити перед собою цілі й досягати їх, працювати в команді, проявляти креативність, системно мислити, помилятися і не боятися помилок і ще багато-багато чого. І що саме тут я зустріла викладачів, які зуміли запалити і закохати мене в мови і в освіту!

Дар`я Бановська, випускниця освітньо-професійної програми 014.01 Середня освіта (Українська мова і література) 2021 року, учитель історії та зарубіжної літератури, асистент вчителя в Опорному закладі загальної середньої освіти імені Василя Стуса Краматорської міської ради Донецької області, здобувач вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти “доктор філософії” Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Коли я вступала на факультет української філології та журналістики, у моїй свідомості вже було чітке розуміння: мова – це найбільший скарб народу, без якого неможливе існування нації. Переступаючи поріг університету, я мала сформовану мету – плекати, берегти й обороняти одне з найяскравіших виявів української культури – слово (писане й усне, кодифіковане й діалектне). Я знала, для чого прийшла в ці стіни, але навіть не могла уявити, який неймовірний і прекрасний шлях чекає мене попереду. Читати далі…

Мар’яна Навроцька, випускниця освітньо-професійної програми «Середня освіта (Українська мова і література)», учитель української мови і літератури Хмельницької СЗОШ №24.

Філфак, життя в гуртожитку, нові знайомства, літературні вечори, зустрічі поважних гостей, святкування 100-річчя університету, цікаві лекції, пізнавальні практичні, студентські дискотеки – усе це дав мені любий Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.  Здається, таке маленьке містечко, а скільки любові та тепла воно подарувало. Коли я вступила на факультет української філології та журналістики довго не розуміла чому саме ця спеціальність, але викладачі зуміли прищепити мені любов до всього українського. Кожна нова лекція була як ковток свіжого повітря, і хотілося дізнаватися все більше та більше…Читати далі…

Запорожан Наталія Василівна, випускниця спеціальності «Середня освіта (Українська мова і література)» 2021 року, учитель початкових класів Синьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Заліщицької міської ради Теорнопільської області.
Оксана Веремеєва, випускниця спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) 2011 року, методист навчально-методичного кабінету навчальної частини, вчитель української мови в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. вчитель вищої категорії, старший вчитель, Почесна граматота Кабінету Міністрів України, Грамота Міністерства оборони України, медаль «За сприяння Збройним силам України». Вагомі успіхи учнів у захисті України від рашистських загарбників. На жаль, у декого останні в житті.

Пишаюся, що навчалася саме в цьому закладі, адже це й школа життя, і мудрість, яка стала у пригоді. Особливо тепло на душі від спогадів про викладачів. Досі обожнюю сім’ю Коваленків, Людмилу Миколаївну Марчук, Аллочку Миколаївну Сірант, Олега Анатолійовича Рарицького, Людмилу Іванівну Починок, Оксаночку Миколаївну Мозолюк, Раїсу Козак.

Зоя Шанта (Шклярук), випускниця спеціальності «Філологія*. Українська мова і література» 2008 року, вчитель англійської мови.

Найкращі роки!

Наталія Шедловська, випускниця спеціальності «Філологія*. Українська мова і література» 2005 року, учитель-методист Кам’янець-Подільського ліцею №9.

Найкращі роки мого життя.

Діана Капустяк, випускниця спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) 2013 року, вчитель зарубіжної літератури,педагог – організатор.

Цікаве навчання та надзвичайно мудрі та людяні педагоги!

Ольга Ковалик, випускниця спеціальності «Філологія*. Українська мова і література» 1992 року, вчитель вищої категорії.

Дуже позитивні!

Лілія Демцун, випускниця освітньо-професійної програми Середня освіта (Українська мова і література) 2020 року, вчитель англійської мови у Кам’янець-Подільському ліцеї № 15.

Навчання на даному факультеті було дуже цікавим і насиченим. Тут я зустріла чудових людей, справжніх майстрів своєї справи, хороших друзів. Тут я зрозуміла хто я є і ким хочу бути. Завдяки цьому чудовому факультету я та, хто я є, я – вчителька.

Зоя Дивдик (Микитюк), випускниця спеціальності «Педагогiка та методика середньої освiти. Українська мова та література» 1999 року, вчитель Чепелівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Шемчука Красилівської МТГ. Нагороди – Диплом лауреата ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу “Вчитель року – 2021” у номінації “Українська мова та література”; грамота виконавчого комітету Красилівської міської ради; подяки за творчий пошук та високопрофесійну підготовку молоді до фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості “Змагаймось за нове життя!”, присвяченого Лесі Українці у номінації “Декламація”, “Малюнок”, “Аудіовізуальний твір”.

Навчатися в 90-ті було нелегко, але все одно весело… Іноді дуже хотілося якнайшвидше закінчити університет, бо “набридло”, хотілося навчати школярів, а Коваленко Борис Олексійович завжди мав одну єдину відповідь: “Ще будете жалкувати за студентськими роками!” Борис Олексійович мав рацію, бо студентські роки – найщасливіший час в житті людини. Навчання на факультеті було цікавим, бо дізнавалися багато чого нового та невідомого. Вже минуло 23 роки з дня закінчення університету, але він ніколи не зникає в моїй уяві, бо часто сниться, особливо гуртожиток. Я задоволена, що обрала професію вчителя, не жалкую зовсім.

Катерина Підскальнюк, випускниця освітньо-професійної програми Середня освіта (Українська мова і література) 2020 року, керівник гуртка.

Найкращі роки навчання.

Зоя Шейко (Горщевська), випускниця спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) 2015 року, вчитель української мови, зарубіжної літератури та німецької мови у Летичівському ліцеї №2 Хмельницької області. Учитель ІІ категорії.

Найкращий факультет та викладачі. Дякую за знання!

Надія Дмитрук, випускниця спеціальності 035 Філологія (Українська мова і література) 2008 року, учитель Митинецької гімназії. Досягнення учнів – переможці районних та обласних предметних олімпіад, переможці обласного конкурсу МАН.

Найкращий університет, найкращий факультет та найрозумніші викладачі.

Наталія Солоненко, випускниця спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) 2001 року, учитель Довжоцького ліцею, старший вчитель.

Золоті роки життя.

Михайло Герасимів, випускник спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) 1994 року, директор Циганської ЗОШ 1-3 ступенів імені Івана Франка Тернопільської обл Чортківського району.

Найкращі.

Людмила Корольчук, випускниця спеціальності 035 Філологія (Українська мова і література) 2009 року, вчитель вищої категорії Захаровецької гімназії.

Дякую за ваші знання.

Катерина Кириловська – випускниця освітньо-професійної програми Середня освіта (Українська мова і література) 2021 року, Приватна білінгвальна школа NNS у м.Києві.

Починок та Фрасинюк- викладачі від Бога. А також Джурбій, Насмінчук, Рарицький та Щегельський. Досі пам‘ятаю наші пари з літератури та англійської мови. Хоча англійська мова вивчалась не щодня, завдяки Наталії Іванівні здаю тести краще, ніж випускники іноземної філології і маю змогу працювати в одному з кращих закладів Києва. А театр з Л. Починок – це окрема історія. Такого доброго, душевного та щирого викладача більше не знайти в жодному університеті.

Тетяна Нич, випускниця спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) 2010 року, вчитель вищої категорії Губчанського НВК Старокостянтинівської тергромади.

Дякую за досвід, за науку, за вимогливість. Було важко, але тепер легко.

Оксана Гольник, випускниця спеціальності «Філологія. Українська мова і література» 1992 року, учитель української мови та літератури Деражнянського ліцею №2, вчитель-методист.

Найкращі спогади про лекції професора Свідерського та Петра Єфремовича. Художня самодіяльність на філологічному факультеті в ті часи була на високому рівні. Щаслива, що обрала професію вчителя, що вчилася саме в цьому вузі, що саме тут зустріла свою долю.

Лариса Євтух, випускниця спеціальності «Педагогiка та методика середньої освiти. Українська мова та література» 2007 року, заступник директора Старосинявського ліцею імені Олександра Романенка. Педагогічне звання “Старший вчитель”, учні-призери обласних олімпіад, МАН.

Хоч і навчалася заочно, проте щиро вдячна своїм мудрим викладачам за цікаві лекції, практичні заняття, семінари. Про роки навчання в стінах університету залишилися теплі спогади.

Ірина Гречана (Портна), випускниця спеціальності «Педагогiка та методика середньої освiти. Українська мова та література» 1999 року, учитель Новоселицького ліцею № 1, старший учитель, відзначена грамотами та подяками Чернівецького ДОНу та МОНУ (одна з учениць склала ЗНО з української мови на 200 балів).

Філологічний факультет Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка – це міцна кузня хороших кадрів для майбутнього України. Вдячна всім своїм викладачам, які на старті дали хорошу базу для роботи в школі.

Лідія Хаснуліна, випускниця спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) 1991 року, директор Чабанівської гімназії, старший вчитель.

Найпрекрасніші роки моєї юності. Найприємніші моменти навчання, спілкування та співпраці з викладачами та однокурсниками.

Юлія Полодюк, випускниця спеціальності 035 Філологія (Українська мова і література) 2015 року, вчитель української мови та літератури Шепетівської ЗОШ І-ІІІст 8 Хмельницької області.

Найкращі викладачі. Особливо Юрій Олександрович Маркітантов.

Юлія Колісник, випускниця освітньо-професійної програми  Середня освіта (Українська мова і література) 2018 року, вчитель української мови та літератури і німецької мови у Кульчієвецькому ліцеї.

Період навчання в університеті – це не тільки роки навчання, але й дорослішання, роки життя, становлення особистості, пізнання світу, нові знайомства. Університет залишає по собі неабиякий слід у душі студента, і слід цей розмальований кольоровими фарбами.